Основні вимоги до написання реферату

21
Время чтения: 2 минуты

Перші задатки потенціалу вченого, перспективного дослідника, грамотного фахівця розкриваються ще в школі або на перших курсах вищого навчального закладу. І що б ви думали, цьому сприяє? Ну, звичайно, реферат.

Цим, здавалося б, найпростішим завданням, дуже важко привернути увагу викладача або аудиторії. Але якщо вдається – значить, ви проявили креативність і змогли виділитися серед сотень тисяч нудних повторюваних робіт.

 

Реферат – розбираємось із поняттям

 

Немає нічого більш складного для сприйняття, ніж найпростіше. Про реферати чули всі, хто має хоч якесь відношення до навчання. А ось ви знали, що формат являє собою й усну, і письмову форму підсумкової атестації? Пройдемося по пунктах-характеристиками:

 

 • самостійна дослідницька робота;
 • демонструє розкриття суті досліджуваної проблеми;
 • наводить різноманітні існуючі в науці точки зору і власне бачення автора;
 • містить логічний, послідовно викладений матеріал проблемно-тематичного характеру;
 • пишеться з метою розкрити дослідний потенціал учня, його творче начало, саморозкриття, реалізацію можливостей.

 

Це аспекти ідеального реферату. На практиці все може виглядати дещо інакше – переписаний з енциклопедії або іншого реферату текст. Якщо вас такий варіант не влаштовує – звертайтеся в компанію «Диплом-Центр». Ми допоможемо стати володарем еталонної студентської роботи.

 

Важливо! Студентський і аспірантський реферат – це не одне і те ж. Вимоги та критерії оцінки істотно відрізняються. У робіт різний рівень значущості.

 

Пройдемося по структурі і вимогам

 

Суцільне текстове полотно читати не цікаво. Це стосується і тексту в Instagram, і інструкції в грі, і опису косметики. Реферат – не виняток. Правда, варто відзначити, що ніяких нових і дивних структурних елементів немає. Досить оформити зміст, вступ, розділи (трьох буде достатньо), висновок і список використаної літератури.

 

Обов’язкові вимоги:

 • правильне формулювання теми, яка відображає суть написаного тексту;
 • доречно підібраний матеріал, актуальні факти, відповідність теми і змісту;
 • послідовність викладу, чіткість формулювань, відсутність граматичних та інших помилок;
 • достатня унікальність (60% і вище);
 • обґрунтування вибору теми;
 • правильне оформлення посилань на цитати;
 • дотримання ДСТУ при оформленні.

 

Важливо, щоб використовувані джерела були не старше, ніж 5 років, якщо мова не йде про загальновизнані теоретичні положення та історичні аспекти. Кожній закінченій думці повинен відповідати окремий абзац. Не варто ігнорувати червоні рядки. Перенесення слів є табу. Нумерація сторінок обов’язкова.

 

На відміну від курсової роботи і більш серйозних студентських завдань формат реферату дозволяє проставляти яскраві акценти і використовувати можливості форматування для оформлення цитат, ключових меседжів, списків. Однак це зовсім не означає, що реферат може нагадувати веселку або пляму масла.

 

 Важливо! Формулюйте загальну, чітку, лаконічну, а, головне, досяжну мету. Адже реферат – це не книга бажань чарівника, а дослідницька (хоч і найпростіша) праця.

 

Реферат – справжня палочка-виручалочка, для всіх, у кого немає часу, бажання, здібностей вчитися по максимуму або просто не задався конкретний день. Вам шкода часу або зусиль? Розуміємо. Самі проходили тернистий шлях професійного становлення. Тому компанія «Диплом-Центр» пропонує виконати реферат на замовлення!

Комментарии закрыты.

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ