Рекомендації, які допоможуть написати дипломну роботу

Студенту, який за роки навчання звик до написання безлічі видів робіт, може здаватися, що його вже складно чимось здивувати. Проте, коли справа доходить до отримання заповітної скориночки і потрібно написати дипломну роботу, багато впадають в ступор.

На відміну від курсових робіт обсяг дипломної становить вже не 20-30 сторінок, а цілих 100 (в середньому), а її вміст має носити дослідницький характер. При цьому, якщо раніше можна було взяти чужу дипломну і успішно захиститися, зараз вона буде піддана перевірці на плагіат.

Крім того, щоб самому написати дипломну роботу потрібного рівня, доведеться врахувати ще кілька десятків вимог до її змісту та оформлення, про які ми зараз і розповімо.

Будь-яка дипломна робота повинна за замовчуванням складатися з наступних частин:

 • титульний лист («шапка» навчального закладу, тема диплома, дані студента, керівника тощо);
 • план, в якому міститься перелік розділів, які розкривають тему;
 • вступ (обґрунтування теми, постановка проблеми, об’єкт і методи дослідження);
 • теоретична частина (опис поточного стану справ в досліджуваній галузі, пропоновані варіанти вирішення);
 • практична частина (приведення розрахунків і / або результатів досліджень, пропозиції щодо практичного впровадження);
 • висновок (короткі висновки з проблематики, використаних варіантів дослідження, важливості результатів тощо);
 • список літератури;
 • додатки (таблиці, графіки, схеми).

Далі переходимо до практичних порад.

Щоб правильно написати дипломну роботу потрібно …

 1. Вибрати для дослідження актуальну тему, в якій ви добре орієнтуєтеся.
 2. Обзавестися керівником дипломної роботи, який буде реально допомагати, а не просто формально числитися таким.
 3. Визначитися з джерелами для написання теоретичної частини (бібліотеки + інтернет).
 4. Скласти розгорнутий план написання диплому.
 5. Унікалізувати інформацію, зібрану з джерел. Тепер, коли тексти кваліфікаційних робіт перевіряються на плагіат, схитрувати вже не просто і для більшості єдиний варіант – написати диплом самостійно. Але деякі все ж примудряються використовувати чужі дипломні, переказуючи їх своїми словами, використовуючи синоніми і розбиваючи довгі речення на короткі.
 6. Написати крутий висновок. Дати не просто узагальнення роботи, а вказати на конкретні результати так, щоб читач повірив, що ваш внесок в їх досягненні просто безцінний.
 7. Розмістити побільше графіків, таблиць та інших ілюстраційних матеріалів в розділі «Додатки». Чим заплутаніше, яскравіше і сучасніше вони будуть виглядати, тим краще. Для багатьох членів комісії під час захисту диплома все це буде куди важливіше вимовлених слів.

Що робити, якщо немає часу (або бажання) написати диплом самому

Звичайно ж, не кожен студент візьметься написати дипломну роботу самостійно. Одним для цього банально «не вистачить мізків», іншим – старання / бажання, а хтось просто не може витрачати свій час на цю вже давно просто формальну процедуру.

Саме для таких випадків й існує наш сайт. У нас ви можете придбати вже готову дипломну, переконавшись в її унікальності і відповідно загальноприйнятим нормам оформлення.

Якщо ж в базі готових робіт не знайдеться відповідної, є трохи більш витратний, але однозначно безпрограшний варіант – скористатися послугами наших авторів і дати можливість написати дипломну роботу на потрібну тему одному з них.

Залиште коментар до статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eighteen + 1 =

Right Menu Icon