Стажування в Google для студентів

6
Время чтения: 3 минуты

Хороші технічні уми нарозхват.  Google як один з лідерів світового ринку, бореться за найкращих фахівців. Саме тому широко розвинена система стажування, а оплата початківцям інтернам становить 6 тисяч доларів на місяць. Але і віддача потрібна відповідна. Проходження кастингу теж викликає складності, однак під лежачий камінь вода не тече.

 

Як можна потрапити на стажування в Google?

 

Регулярно оновлюються оголошення з вакантними місцями на стажування. Це загальнодоступна інформація, яку легко знайти.  Доступні стажування діляться на дві категорії: Business і Engineering.  Вибір залежить від можливостей кандидата і особистих переваг. На увагу заслуговують обидва варіанти.

 

Кастинг умовно поділяється на кілька етапів:

 

  1. Подача заявки.

Це робиться в такий спосіб. На офіційному сайті компанії потрібно вибрати формат, який підходить за описом. Оскільки не всі країни світу перейшли на магістерську-бакалаврську систему освіти, підказка по навігації наступна:

  • студенти 1-3 курсу, які навчаються на магістра, проходять реєстрацію в Undergraduate;
  • учні 4 курсу і старше – Advanced.

 

Далі можна слідувати таким сценаріями. При наявності знайомих в компанії Google дуже зручно направити їм свою позицію і резюме для реферування. Однак факт особистого знайомства тут ролі не грає. Так резюме буде з максимальною вірогідністю переглянуто, і процес піде набагато швидше.

 

Якщо прямих контактів немає, достатньо заповнити форму і активувати кнопку Apply Now. Однак гарантії, що заявка буде розглянута, немає. Занадто багато охочих. Але шанси все одно залишаються, і вони непогані.

 

  1. Проходження співбесіди.

 

Правильніше буде сказати – декількох складних співбесід-інтерв’ю. Після розгляду заявки рекрутером саме він стає вашим особистим інтерв’юером. Говорити доведеться про все і ні про що. Теми стосуються проектів, особистої позиції, планів, цілей. Можуть, звичайно, бути і такі варіанти: що б ви зробили, якщо б стали монетою?

 

На наступному етапі, після успішного проходження попереднього, слідує технічне інтерв’ю. Тут уже все більш предметно і пов’язане з IT, програмуванням, навичками, розумінням. Тому що просто статусу «цікавий співрозмовник і хороша людина» буде явно недостатньо. Потрібно бути готовим до питань з серії: як ви бачите вихід з ось такої-то ситуації.

 

Потім слідує поведінкове інтерв’ю. Воно вже більшою мірою націлене на встановлення особистісних якостей і характеристик. Що собою являє майбутній стажист, які його цілі і позиції, наскільки вони відповідають концепції компанії, як особистісні особливості можуть посприяти або перешкодити виконанню тих чи інших проектів.

 

  1. Очікування і кінцевий результат.

За фактом у потенційного майбутнього стажера є високі шанси потрапити в резервну базу – так звану host matching. Так з’являються шанси дочекатися кураторського запрошення – host. Фактично той алгоритм і є відповіддю на питання, як отримують оффер.

 

Які вимоги висувають до кандидатів на стажування?

 

У гонитві за кращими умами, звичайно ж, стандарти відбору не такі формалізовані, як, наприклад, на працевлаштування в якусь «ну дуже важливу» державну структуру. Однак мінімальний набір все ж повинен бути. Що в нього входить?

 

  • безпосереднє відношення до сфери IT та програмування;
  • завершення хоча б першого курсу університету;
  • бажання розвиватися;
  • готовність слідувати корпоративній етиці й, так сказати, працювати на благо світового гіганта (звичайно ж, цей критерій досить умовний).

 

Додатковими і незайвими бонусами стане хороше навчання, досягнення в цій сфері, участь в практичних конкурсах, олімпіадах, наявність написаних кодів, самостійно розроблених програм, проектів, методик, алгоритмів та іншої «субстанції» сфери інформаційних технологій.

 

Чим більше практичних навичок і обґрунтованих аргументів своєї значущості ви продемонструєте, теми вище шансів бути прийнятим. Однак наявність диплома все ж не є обов’язковою умовою стажування в Google.

 

Є певні вимоги морально-етичної і моральної категорії. Стажери, як і співробітники компанії повинні бути Google. Що це означає? Проявляти максимальну політкоректність, шанобливо ставитися до будь-яких співрозмовників, проявляти толерантність. Ці характеристики виявляються на етапах співбесіди. Не допускаються забобони і прояви нерівності за якими-небудь ознаками – гендерною, релігійному, політичному тощо.

 

Переваги стажування в Google

 

Компанія є одним з лідерів сегмента і демонструє хороші умови для стажистів з подальшою перспективою. Що чекає по завершенню практики, якщо вона проходить успішно: завоювання місця на стажування на наступний рік або проходження двох технічних співбесід для отримання фул-тайм позиції. Ніхто не відміняв можливість бути поміченим і запрошеним для співпраці.

 

В Гугл оптимально вибудовано система роботи. Злагоджений колектив проявляє максимальну лояльність до новачків. Є всі необхідні додаткові атрибути для комфорту: спортивний зал, їдальня, технічне оснащення. Офіси компанії мають незвичайний дизайн. Найважливіше – закріплюється куратор, який фактично є незмінним і веде свого підопічного.

 

Точна сума заробітної плати встановлюється в кожному конкретному випадку, але це цілком конкурентоспроможні, а для наших реалій – великі гроші, з яких не соромно починати.

 

Для стажиста Google просто критично важливо правильно підібрати проект: не легкий, але і не надто складний, не критичний, якщо раптом зірветься, зрозумілий, вигідний з точки зору розкриття своїх кращих якостей як спеціаліста.

 

Фраза «вчіться, дітки, встигнете ще наробитися» – ох як неактуальна в умовах сучасного нескінченного потоку оновлюваної інформації. Компанія «Диплом-Центр» напучує – розвивайтеся і удосконалюйтеся, а всі складні студентські завдання ми з радістю виконаємо за вас.

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ