Які бувають та загальні вимоги до написання реферату

17
Время чтения: 2 минуты

 

 

Реферат – найпростіша студентська робота? Як би не так. Це пастка, в яку не раз потрапляли новоспечені студенти – вчорашні школярі. Повірте, викладачі університетів чекають від вас більшого, ніж учитель географії в школі. Взяти і передрукувати 10 аркушів енциклопедії буде недостатньо.

 

Які існують групи рефератів?

 

Існує загальноприйнятий поділ усіх видів рефератів, незалежно від тематики і дисципліни, на дві великі групи:

 

  1. Художні. Філологи, культурологи, театрали можуть сміливо використовувати вільний стиль викладу у своїх студентських опусах. Формат дозволяє. Такі реферати пишуться у вільному стилі і допомагають відобразити бачення «творця». Ну, або, не будемо лукавити, якісно переписану роботу іншого, більш відповідального автора.

 

Що допускається? Фразеологізми, побутові назви, місцевий діалект (в помірних дозах).

Чого не можна допускати? Безглуздого набору слів. Пам’ятайте, художній і безмежний – не одне і теж. Ви все-таки студенти.

 

  1. Науковий. Це міні дослідна робота з чіткою структурою, визначеною проблематикою, точністю фактичних даних. Все серйозно, панове – ви вступили на наукову стезю. Представники технічних спеціальностей, майбутні юристи, медики, архітектори, програмісти повинні вивчити алгоритм написання курсової роботи і забути про формат твори на вільну тему.

 

Що допускається? Лаконічний, строгий, науковий стиль викладу, терміни, факти, конкретика.

Чого не можна допускати? Суб’єктивного викладу думки – тільки перевірені дані авторитетних джерел (і це, до речі, істотно спрощує завдання).

 

Цікаво! Художній реферат по своїй суті, стилю і подачі нагадує есе. Саме цей формат стає все більш популярним і активно використовується викладачами.

 

Продуктивные и Репродуктивные рефераты – какой выбрать?

 

Можливо, деяким дивно це чути, але реферат – не просто текст з 15 сторінок для закриття «хвостів». Навчальною програмою передбачається, що студенти повинні знати та виконувати кілька видів рефератів:

 

  • Репродуктивні. Це реферати-конспекти реферати-резюме. Напевно ви з таким стикалися, але не знали правильної назви (якщо знали – що ж, в серйозності студентських намірів вам не відмовити).

 

У першому випадку тезами описується узагальнена інформація. Кожній темі присвячується один блок конспекту. Оформлення істотної ролі не грає. Головне – доступно викласти матеріал.

Другий вид – коротке формулювання прочитаного. Викладення в школі пам’ятаєте? Ось, принцип той же. Виділяєте все найголовніше, і передається своїми словами. Читати-то всі вміють.

 

  • Продуктивні (нічого спільного зі словом продукти). Це доповіді та огляди. Рівень більш серйозний. У рефераті-доповіді студент повинен викласти розгорнуту аналітику і об’єктивну оцінку. Описується проблема – можна почути думку з цієї проблеми. Думай, Вася, думай.

 

Реферати-огляди – це узагальнення різних думок, наукових версій, позицій.  Таке завдання покликане навчити студента аналізувати і порівнювати дані. Навик дуже навіть значимий і для навчання, і для звичайного життя.

 

Корисно! Ускладнена і модернізована версія стандартного реферату – автореферат дисертації. Якщо на перспективу поставлена ​​мета захисту дослідження для отримання наукового ступеня, не ігноруйте базові знання про реферати – стане в нагоді.

 

Що робити, якщо немає часу, бажання, розуміння, коли і навіщо писати реферат, який вид вибрати і для чого це потрібно – звертайтеся до професіоналів.  Компанія «Диплом-Центр» виконає реферати на замовлення будь-якої складності і тематики. Ми вразимо вас, а ви приємно здивуєте викладача.

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ