Вимоги до написання та оформлення курсової роботи ✍️

kursovaya-oformlenie

 

Хіба є ті, хто не чув про курсачі? Ці студентські завдання були, є і будуть, здається, завжди. Втім, чому б і ні. Таке завдання далеко не найскладніше в життя. Хоча курсові роботи можуть принести чимало клопоту, якщо не знати елементарні правила написання та оформлення. Про них ми поговоримо в цій статті.

 

Як пишеться курсова робота?

 

Вимоги до написання курсових робіт можна знайти в методичних рекомендаціях. Якщо конкретно у вас допомоги немає (хоча варто про це потурбуватися заздалегідь), орієнтуйтеся на наведені нами універсальні вимоги:

 • Актуальна тема;
 • науковість роботи;
 • чітка структура;
 • грамотність;
 • унікальність;
 • послідовний і логічний виклад;
 • відповідність теми і змісту;
 • правильне оформлення відповідно до стандартів.

Процедуру написання умовно можна розділити на три етапи. Перший – підготовчий. Завдання студента зводиться до вивчення літератури по темі, чіткому формулюванню обраної проблематики, складанні плану. Він буде робочим і орієнтовним, але саме його пункти дозволяють не збитися зі шляху і не вибирати зайву літературу.

Другий етап – основний. Це безпосереднє написання тексту. Передбачена чітка структура. Основні її елементи – вступ, розділи і висновок. Кожній задачі, прописаної у вступі, повинен відповідати підрозділ або розділ. Також структура завжди включає титульну сторінку, зміст і бібліографічний список. В окремих випадках потрібно перелік умовних скорочень і додатків.

Третій, заключний етап – оформлення. Цьому аспекту потрібно присвятити особливу увагу. Тому що викладачі все ще «зустрічають по одягу» кожну курсову роботу.

 

Вимоги до унікальності курсової роботи – 85%. Для технічних дисциплін планка може знижуватися до 70%. Це той випадок, коли чим вище, тим краще. Однак домагатися унікальності не можна на шкоду якості.

 

Що потрібно знати про оформлення курсових робіт?

 

Є універсальні правила оформлення, дотримуючись яких ви ніколи не помилитеся:

 • Обсяг роботи – 30-40 друкованих аркушів А4, що еквівалентно 45-60 тисячам символів без пробілів. Додатки не враховуються.
 • Друк – одностороній. Шрифт Times New Roman, 14, полуторний інтервал між рядками. Стандартний відступ абзацу. Чорний колір.
 • Відступ полів – 3 см, 1,5 см, 2 см, 1,5 см зліва, справа знизу і зверху відповідно.
 • Назва кожного розділу великими літерами з вирівнюванням посередині. Не можна дублювати тему курсової роботи і назву розділу.
 • Наскрізна нумерація тексту арабськими цифрами, без проставлення цифри на титульній сторінці, проте з її урахуванням.

 

Окрема увага приділяється цитуванню та оформленню виносок. По-перше, це обов’язкова вимога, по-друге, таке оформлення допомагає уникнути проблем з плагіатом. Кожне згадане першоджерело повинно знайти відображення в списку літератури, і навпаки, в бібліографічному списку не повинно бути жодного пункту, на яке немає посилань в тексті.

 

Для написання курсової роботи потрібно використовувати мінімум 15 джерел. Третина з них – електронні ресурси.

 

Які помилки вважаються найпоширенішими?

 

Боротьба з плагіатом ведеться по всіх фронтах. Тому жорстка і непрощенна помилка – скачати курсову роботу з інтернету, запозичити її у старшокурсника або списати текст з книг, не переробляючи його. Це фіаско. У кожного викладача є доступ до Антіплагіат.ВУЗ. Тобто будь-яка не оригінальність виявляється моментально.

Будь-який зміст не розкриється, якщо текст буде супроводжуватися великою кількістю помилок. Неграмотність, помилки в орфографії і пунктуації змащують враження, аж до спотворення сенсу і навіть унікальності.

Істотна помилка – порушення структури курсової роботи або відсутність будь-якого елементу. Не можна уявити текст без вступу. А ось додатки – бонусний елемент, якщо він обумовлений необхідністю. У курсовій роботі важлива послідовність викладу думок і чітка зв’язність теми і змісту.

Отже, можна виділити 5 ТОП помилок:

 • тема «невпопад»;
 • відсутність структури;
 • ігнорування правил оформлення;
 • недостатня унікальність;
 • невелика кількість джерел.

І ще одна помилка – відсутність промови на захист. Якщо курсова презентуватиметься усно, у студента є 5 хвилин викласти суть. Чому саме ця тема? Наскільки вона вивчена і досліджена? Які перспективи і результати вивчення? Відповідей на ці три питання буде досить.

Студенти можуть багато, але не всі. Людський ресурс не безмежний. Якщо немає натхнення або сил, в компанії «Диплом Центр» завжди можна замовити курсову роботу і не переживати за результат.

Залиште коментар до статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 + three =

Right Menu Icon