Висновки в дипломній роботі

Час Х настав, розділи диплому написані, і залишилося тільки сформулювати висновок. Багато розслабляються і думають, що все найскладніше позаду. Але ні. Відповідальний момент тільки починається. Чому? Тому що висновок як підсумок написаного читають усі члени комісії на захисті. У цій частині краще не помилятися.

 

Висновок дипломної роботи: головні тези

5-7% дипломної роботи відводиться заключенню. Це дзеркальне відображення вступу з описом висновків по кожному пункту. Без нього дослідження не вважається завершеним, і захист буде неможливий. Вимоги аналогічні всім науковим роботам – грамотність унікальність, науковий стиль.

У висновках повинна бути структура. Тут немає нічого нового – вступ, основна частина і висновок у висновку (тавтологія не випадкова). Тобто повинна бути вступна частина, кульмінація у вигляді висновків проробленого шляху і підсумок, виражений рекомендаціями.

Значення висновків досить вагоме – довести і показати, що студент не дарма вчився стільки років і має повне право претендувати на статус спеціаліста або магістра. Тобто робота виконана не дарма, вона має сенс і, найголовніше, практичне і / або теоретичне значення.

Більш того, саме в заключенні автор може викласти свою суб’єктивну позицію й ідеї, підкріплені наведеними в основній частині аргументами. Ознака хорошої випускної кваліфікаційної роботи – повноцінні «відповіді» на кожен пункт і завдання у вступі.

Якщо дипломна робота заявлена ​​як дослідження, в ній висувається гіпотеза. У висновку завжди потрібно вказувати, як і в якій частині вона підтверджена. Якщо в ході написання наукове припущення не підтвердилося – з загального ракурсу це теж результат, але для захисту не пройде. Тому цілком нормальна практика – коригувати гіпотезу в ході дослідження.

 

Як правильно писати висновок диплома?

Перша і головна рекомендація – висновок формулюється в кінці. Це логічно і правильно, оскільки не завжди дипломна робота завершується за тим сценарієм, за яким починається. Інші базові принципи:

  • Строго слідувати змісту роботи. У висновку не повинно бути фактів і аргументів, яких немає в дослідницьких розділах.
  • Висновки повинні переплітатися між собою, а не просто виглядати як тези, окремо вирвані з теоретичного та практичного розділу.
  • Не вдаватися до елементарного копіювання проміжних висновків по кожному розділу. В заключенні повинна бути цілісність, логічність, стислість.

Можна неодноразово повторювати, що за допомогою висновків студенти «вивозять» весь диплом. Тому що умовне третє речення в п’ятому абзаці на десятій сторінці може пройти повз уважності викладачів, але висновок читається завжди. Тому не варто допускати помилок, а тим більше грубих смислових помилок. Ну і традиційне нагадування – плагіат завжди жорстко карається.

 

Висновки дипломної роботи. Приклади

Висновки – ключовий елемент роботи. Вони повинні бути чіткими, лаконічними, зрозумілими і безпосередньо виходити з дослідження. Замість тисячі слів наведемо конкретний приклад.

Висновок дипломної роботи по шахрайству з банківськими картами. Отже:

  1. В даному дослідженні розглядається процес використання шахрайських схем з використанням банківських карт без згоди їх власників.
  2. Статистика правоохоронних органів свідчить, що зростання злочинності за складом статті 159.3 КК України за 2020 рік збільшилося на 74,5% при загальному показнику підвищення рівня злочинності в країні на 1%.
  3. Інноваційні та інформаційні технології удосконалюються, що породжує ускладнення шахрайських схем і демонструє слабкість систем захисту безпеки.
  4. На превенції і боротьбу з шахрайством з даного складу великими фінансовими системами виділяються інвестиції для розробки і удосконалення програм забезпечення безпеки.
  5. Проблема посилюється роз’єднаністю судової та правоохоронної практики, складнощами кваліфікації із суміжними складами. Аналіз показує, що за аналогічним розслідуванням ставляться різні склади кримінальних статей.
  6. Рішенням проблемних аспектів бачиться узагальнення судової практики щодо притягнення до кримінальної відповідальності за статтею 159.3 КК України в комплексі з підвищенням рівня правової грамотності населення, посиленням підготовки правоохоронців та роботою фінансово-комерційних структур щодо забезпечення безпеки фінансів клієнтів.

Прикладів можна навести безліч, але сенс один – на 2-4 друкованих аркушах відобразити всю суть дипломної роботи і виділити головне. Більше інформації про правила, секрети і рекомендації можна знайти на сайті компанії «Диплом Центр». Ми готуємо на замовлення дипломні роботи «з нуля» і беремо на себе всю відповідальність за зміст і оформлення.

Залиште коментар до статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

eighteen − twelve =

Right Menu Icon