Як написати висновок до дипломної?

13
Время чтения: 2 минуты

Висновок дипломної роботи – вкрай важлива частина робота. Адже не секрет, що запам’ятовуються перші й останні акценти. Так з новими знайомствами, фільмами, місцями. Дипломна робота – не виняток. Саме тому важливо особливу увагу приділити висновкам. Як говориться, натиснути на фініші. І тоді перемога не змусить довго чекати.

 

Що таке висновок у дипломній роботі?

 

Висновок диплома – це обов’язковий елемент, який підсумовує і узагальнює дослідження. Підсумкові висновки, що відображають реалізацію запланованих завдань. Іншими словами у висновку автор аргументує, що все зроблене було не даремно.

Що пишеться у висновках?

  • Перелік висновків, до яких дійшов дослідник в результаті виконаної роботи.
  • Формулювання підсумкової оцінки емпіричного дослідження, якщо воно проводилося.
  • Аргументи на захист базових положень, які роблять цю роботу значимою та особливою в порівнянні з іншими дослідженнями на тотожні або схожі теми.
  • Перелік практичних пропозицій і рекомендацій, які будуть корисні при впровадженні на практиці для рішення або спрощення якого-небудь питання.
  • Власну думку щодо подальшого розвитку обраної теми.
  • Загальні підсумки, опис, наскільки досягнуті поставлені цілі завдання, підтверджує гіпотезу дослідження.

 

Корисно! Висновок, на відміну від вступу, передбачає основний акцент на висновках автора і включення якомога більшої кількості особистих думок. У цій структурної частини повинна відображатися авторська позиція, що надає оригінальність.

 

Структура висновку дипломної роботи

 

Висновок за обсягом менше вступу і займає 3-4 друкованих аркуша, тобто близько 7 тисяч символів. Головні принципи підготовки цього структурного елемента – ємність і лаконічність.

Висновок вибудовується з певних послідовних частин:

  1. Вступна. Цей сегмент присвячується загальним положенням, введення в проблему і опису, що досліджувалося.
  2. Основна. Це найбільш об’ємна частина, яка містить висновки, результати, рекомендації. Тут важливо відповісти на поставлені у вступі питання, описати ключові пункти, логічно викласти висновки в тій послідовності, в якій поставлені завдання, а також констатувати, що гіпотеза доведена, а мета досягнута (повністю або в певній частині).
  3. Заключна. Так-так, і у висновку буває висновок. У цьому сегменті підтверджується практична цінність виконаної роботи. Важливо описати рекомендації для вирішення проблеми і чітко викласти можливість впровадження запропонованих напрацювань.

 

Корисно! Одна з найпоширеніших помилок дипломників – починати висновок з формулювань «В результаті проведеного дослідження …». «Не треба відразу обухом по голові». До висновків потрібно підготувати. Для цього достатньо кількох спільних пропозицій.

 

Як написати висновок?

 

Висока оцінка при захисті дипломної роботи стане можливою лише тоді, коли висновки будуть узагальнені і цілісні. Простого копипаста і перенесення формулювань з окремих розділів недостатньо. Використовуйте науковий стиль написання і загальноприйняті формулювання по вашій тематиці.

Пам’ятайте, висновок читається завжди. Якщо основна частина деякими викладачами ігнорується або розглядається фрагментного (на що теж не варто сильно розраховувати), то останні сторінки, будьте впевнені, вивчаються більш ніж прискіпливо. Так що грамотність, унікальність, аргументованість – наше все.

 

Корисно! Головна порада – взяти за приклад кілька вдалих дипломів вашої кафедри (в ідеалі – у того ж наукового керівника) і орієнтуватися на них як на шаблон-зразок.

 

Якщо немає часу, бажання, можливостей написати диплом або його окрему частину самостійно – компанія «Диплом-Центр» виконає таку роботу за вас. З нами швидко, надійно і недорого.

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ