Вступ на магістратуру 2020

36
Время чтения: 4 минуты

 

Престиж або якість освіти? А чи можна поєднати ці два параметри? Студенти, які вступають до  магістратури України, мають вибір, і це радує. 6 наших Вузів включені в світовий рейтинг кращих навчальних закладів, а 177 пунктів в ТОП переліку Скопус відзначені як українські. Це рівень. Проте завжди є до чого прагнути.

 

Порядок і особливості вступу до магістратури в 2020 році

 

Вступ до магістратури в 2020 році передбачає проходження зовнішнього тестування. Виняток становлять деякі спеціальності, а саме: музичне мистецтво, військові науки, безпека державного контролю, національна безпека, аграрні науки і продовольство, освіта/педагогіка.

 

Важливо, що результати тестування минулих років не приймаються. Прийом заявок та документів здійснюється з 5 по 22 серпня. Є і хороша новина для студентів юридичних факультетів: незважаючи на відсутність державного замовлення, тобто бюджетних місць на ці факультети в поточному році, магістратура очної форми навчання для юристів може бути безкоштовною.

 

Заяви подаються тільки в електронній формі через спеціальну програму крім наступних випадків-винятків:

 • в рамках реалізації права отримати повторно безкоштовну освіту на бюджетні кошти;
 • при подачі заявки іноземцями або особами без громадянства;
 • у разі якщо додається іноземний документ про освіту;
 • при подачі заявки після закриття електронного кабінету;
 • в рамках реалізації права на першочергове зарахування;
 • у разі неможливості зареєструватися через електронний кабінет з об’єктивних причин при їх підтвердженні.

 

Актуальне питання – чи можливо вступити на магістра за іншою спеціальністю, яка не збігається з дипломом бакалавра. Відповідь – так. У грудні 2019 року скасовано обов’язкові додаткові випробування. Проте при вступі на іншу спеціальність це правило не поширюється, і навчальні заклади самі визначають зміст і форму таких додаткових іспитів.

 

Як ми бачимо, у майбутніх магістрів є варіанти, в тому числі і освіти за бюджетні кошти. Однак важливо орієнтуватися в ситуації і термінах, стежити за актуальною інформацією на сайті Міністерства освіти.

 

Рейтинг Вузів, на які варто звернути увагу

 

Вступники до магістратури вільні у своєму рішенні, в який ВУЗ подавати документи на магістратуру. Якщо вам пощастило, і бакалавр отриманий в одному з рейтингових вищих навчальних закладів, навряд чи захочеться міняти університет, якщо ні – зверніть увагу на список ТОП:

 

 1. Київський національний університет ім. Т. Шевченка.
 2. Харківський національний університет ім. Каразіна.
 3. Львівський національний університет ім. І. Франка.
 4. Одеський національний університет ім. В. Мечникова.
 5. Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича.
 6. НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. В. Сікорського».
 7. Донецький національний медичний університет.
 8. Національний університет «Львівська політехніка».
 9. Сумський державний університет.
 10. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».

 

Як і всі рейтинги, цей перелік може бути «звинувачений» у суб’єктивізмі. Але це дані Scopus, засновані на індексі Хірша. Тобто оцінюється публікаційна активність ВНЗ у міжнародних виданнях та рівень цитованості. Тобто авторитетність думки очевидна.

 

У цьому році суттєво скорочено державне замовлення на бюджетні місця. Тому конкурс досить жорсткий. Найважче доводиться медикам.

 

Як пандемія змінила список найбільш затребуваних спеціальностей?

 

Ви напевно в темі таких понять, як тенденція до глобалізації, аутсорсинг, максимальне ресурсозбереження, у тому числі витрат нематеріальній категорії. Ці та інші серйозні заяви сповна позначилися на переліку найбільш затребуваних спеціальностей (читай – найбільш високооплачуваних).

 

Системні аналітики. Традиційно це ТОП рейтингу професій у всіх розвинених країнах. Пояснення досить просте: в епоху, коли інформація переповнює і в буквальному сенсі «лізе з вух». Важливо вміти виділяти головне, аналізувати, зіставляти, прогнозувати. Без професійного підходу не обійтися.

 

Системні аналітики займаються саме цим. Може і вам варто приєднатися до їх числа? Хто знає, раптом саме вас не вистачає в числі вітчизняних і вже по-справжньому зіркових жителів Силіконової долини?

 

IT-фахівці. Термін цієї спеціальності охоплює величезну кількість напрямів: від кібербезпеки до системних адміністраторів, від програмістів до системних інженерів і т. д. Так і хочеться перефразувати ну дуже відомий вірш – в IT сфері всі професії потрібні, всі професії важливі. Бонус – це реальний шанс заробити на життя, а не на існування.

 

Менеджери з продажу. Професія рівно настільки затребувана, наскільки і заїжджена. На жаль, прагнення «впарити» звело нанівець репутацію багатьох торговців. А їх, як ми знаємо, на всіх рівнях ринку предостатньо.

 

У чому ж особливість топових менеджерів з продажу? В умінні зробити так, щоб клієнт відчув важливість і необхідність покупки для себе, а також зміг виправдати свої очікування. З такою майстерністю, на жаль, на українському ринку як і раніше, криза. Хоч і мало не кожен другий є менеджером з продажу.

 

Креативні дизайнери. Погодьтеся, нові позиції для продажу створюються не так вже часто. От є каструлі. Вони можуть бути найрізноманітнішими, але каструля є каструля. Щоб саме цю торгову марку купили серед сотні інших варіантів, потрібно постаратися. Ось такими «старанними» співробітниками є креативні дизайнери.

 

Досвід і практика показує і доводить, що ні одна машина, ні одна автопрограма не зможе замінити крутого креативника. Потрапити в аудиторію може тільки фахівець з нешаблонним, цікавим, оригінальним баченням звичної реальності. Так що якщо у вас є покликання чи бажання – сміливо вступайте в плеяду кращих.

 

Менеджери з персоналу. Кадровики в тренді сьогодні як ніколи. Чому? Фахівців у різних сферах багато. Ми з вами знаємо, що багато представників різних спеціальностей штампуються як на верстатах. А результат – в кращому випадку посередня старанність.

 

Хто збирає команду? Менеджер з персоналу. Він займається відбором, компонуванням, розстановкою на посади та іншими організаційними питаннями. Це свого роду чарівники, які можуть побачити і допомогти розкрити потенціал, звести роботодавця і працівника, заповнити бракуючий кадр.

 

В Україні одними з найбільш високооплачуваних спеціальностей є робітничі професії. Середній показник перевищує 13 тисяч гривень. Але це не привід не вчитися. Всі спеціальності ТОП рейтингу мають більш значну цифру.

 

Мода на спеціальності і професії мінлива. Одне зрозуміло – хороша освіта буде завжди цінна. Так що, шановні студенти, дерзайте. А вашим помічником у вирішенні поточних питань, таких як написання дипломів, наукових статей, інших видів студентських робіт, стане компанія «Диплом-Центр».

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ