Звіт по виробничій практиці – що це і як писати ❓

практика

 

Студенти передостаннього курсу після завершення навчального року стають справжніми практикантами-виробничниками. Можна сказати, вони направляються на передову свою майбутню професію, щоб зсередини оцінити всі переваги і аспекти. Результатом такого марш кидка стає звіт по виробничій практиці. Але щодо цього документа пред’являються особливі вимоги.

 

Структура і елементи звіту. Що написати в звіті з виробничої практики?

 

Звіт по виробничій практиці завжди складається відповідно за чіткою структурою. Першою йде титульна сторінка з усіма вихідними даними – хто, що, де. Потім слідує зміст. Після нього формулюється вступ із завданнями, цілями, описом актуальності. У цій частині студент повинен відповісти, чому саме цей напрямок вибрано, що саме має бути досягнуто в результаті.

мед.практика

Сама об’ємна – теоретична частина. З огляду на вид звіту, саме цей сегмент стане основою випускної кваліфікаційної роботи. Тому цілком доцільно приділити йому достатньо уваги. Нічого дивного, що за теорією завжди йде практика. Зміст практичного розділу безпосередньо пов’язаний зі специфікою виробництва, обов’язками практиканта, видом діяльності.

 

Наступний структурний елемент – графік проходження практики. За ним розташовується висновок, в якому відображаються всі підсумки, обґрунтовані висновки і вказується, наскільки досягнуті поставлені на початку цілі і завдання. До звіту по виробничій практиці додається щоденник практики, відгуки компетентних осіб, а саме мінімум двох керівних суб’єктів та представника кафедри. Далі слідує атестаційний лист і список використаної літератури.

 

Комплектація звіту по виробничій практиці має на увазі, що він прошивається, і кожна сторінка, включаючи прикладений напрямок, завіряється гербовою печаткою.

 

Оформлення звіту з виробничої практики

 

Звіт з практики оформляється в науковому стилі. Його обсяг залежить від формату діяльності та кількості додатків. В середньому це 30-35 аркушів друкованого тексту формату А4. Базові вимоги:

  • дотримання структури;
  • поля: по 1 см, праворуч – 2 см;
  • однакові абзацні відступи;
  • строгий, лаконічний стиль, Times New Roman, 14 кегль, полуторний інтервал, чорний колір;
  • найменування та нумерація таблиць і зображень – використання арабських цифр із зазначенням номера розділу і через крапку номера зображення в цьому розділі, потім через тире пишеться назва;
  • наскрізна нумерація сторінок по всьому тексту в правому верхньому кутку;
  • заголовки відокремлюються від попереднього і наступного тексту двома рядками.

 

При оформленні звітів з практики орієнтиром служать стандарти ДСТУ 3008-95. На рівні конкретних кафедр розробляються свої методичні рекомендації, яких теж потрібно дотримуватися.

 

Одне з головних правил оформлення звітів – достовірність інформації. Для вказівки об’єкта, на якому студент проходь практику, найкраще брати дані з установчої документації, офіційних бланків компанії або підприємства.

 

Орієнтиром щодо заповнення звіту по практиці на виробництві повинно бути завдання на практику, отримане від керівника або на кафедрі. Якщо слідувати його пунктам, головні аспекти не будуть втрачені.

 

Захист звіту по практиці

 

Для підготовки звіту з практики на виробництві, як правило, дається два тижні. За цей термін студент повинен укомплектувати документ, підготувати програми та відрепетирувати промову на захист. Вона може проходити в двох варіаціях:

 

  1. Перед викладачем. Правильніше було б сказати у множині, але, чесно кажучи, рідко коли збирається вся кафедра. На виступ відводиться 5-7 хвилин. Головне, про що потрібно встигнути сказати – де була пройдена практика, що входило в посадові обов’язки і функції студента, які висновки зроблені і яких результатів досягнуто.
  2. Презентація на підприємстві. Такий крок необов’язковий, але це суттєвий бонус для практиканта і гарна підмога на основному захисті. Такий крок оцінюється викладачами «на ура». Плюс – це демонстрація відповідальності. Презентація завжди вважається вдалою формою демонстрації наочного матеріалу.

 

На захисті обов’язково повинна бути характеристика студента з місця практики, підписана керівником. Ідеальний варіант, якщо вона буде розгорнутою, «іменною», тобто детально описувати сильні сторони практиканта. У цьому напрямку потрібно попрацювати.

 

Звіт по виробничій практиці – досить складний вид завдання. На його виконання потрібно час, певні знання і, звичайно ж, проходження цієї самої практики. Якщо у вас чогось не вистачає, щоб пазл склався, в компанії «Диплом Центр» завжди нададуть кваліфіковану допомогу і врятують з будь-якої ситуації.

Залиште коментар до статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + 7 =

Right Menu Icon