Роздатковий матеріал до дипломної роботи

13
Время чтения: 2 минуты

 

Важке і непоказне життя народного … студента. Мало того, що треба написати і розповісти, так ще й показати наочно. Мова йде про роздатковий матеріал. Навряд чи дипломна робота буде вважатися повноцінною без таких от «картинок». Треба – зробимо.

 

Роздатковий матеріал до дипломної роботи – що це?

 

Виступ на захисті диплома має супроводжуватися ілюстраціями. Вони демонструють членам атестаційної комісії ваші тези, роблять доповідь більш виразною, допомагають проставити акценти. Це ваш спосіб звернути увагу на те, що потрібно.

 

Умовно виділяються дві групи роздаткового матеріалу:

  1. Графічна інформація у вигляді схем, креслень, діаграм, малюнків, таблиць.
  2. Фрагменти презентації до дипломної роботи, які на папері сприймаються краще, ніж на екрані.

 

Обидві ці категорії мають місце бути. Чому? По-перше, не секрет, що деякі люди краще сприймають інформацію, коли її бачать, а не чують. По-друге, – це страховка, якщо промова на доповіді раптом піде не так. І, по-третє, роздатковий матеріал – вірний спосіб скоротити кількість питань від членів комісії.

 

Коли «у матросів немає питань» і захист проходить легше. Та і потім, ще з дитинства ми пам’ятаємо, що книжки з картинками цікавіше. Повірте, не всі дипломи захоплюючі настільки, що їх хочеться слухати і слухати. А так є хоч що подивитися.

 

Важливо! На захисті у кожного члена комісії повинен бути окремий екземпляр роздаткового матеріалу.

 

 

Оформлення роздаткового матеріалу до дипломної роботи

 

Як би не хотілося, але просто роздрукувати малюнок на принтері недостатньо. Роздатковий матеріал повинен оформлюватися у відповідності зі стандартами:

 

  • Обсяг – від 8 до 15 сторінок.
  • На двох перших аркушах роздаткового матеріалу відображається актуальність, завдання та мета дослідження.
  • На окремі аркуші виносяться власні терміни або нові запропоновані визначення, які використовуються в роботі. Вони оформлюються великим, жирним шрифтом.
  • Обов’язково повинна бути включена схема організаційної структури юридичної особи (підприємство, організація), на якому побудована робота.
  • На наступних аркушах повинна відображатися ілюстрація кожного розділу дипломної роботи. Основний акцент в ілюструванні робиться на аналітичну роботу.
  • Дві останні сторінки служать наочною демонстрацією висновків і результатів дослідження.
  • Кожен елемент повинен бути підписаний.
  • Нумерація ілюстрацій в роздатковому матеріалі не пов’язана з дипломною роботою.

 

Важливо! Кожен графік, схема, таблиця та інші елементи роздаткового матеріалу повинні починатися на новому аркуші.

 

Особливості та вимоги до презентації

 

Презентація – найпоширеніший формат роздаткового матеріалу. Дипломну роботу рекомендується супроводжувати 10-15 слайдами. Вони повинні стати логічним розкриттям змісту і обов’язково співвідноситися з текстом доповіді. Іншими словами, зробіть так, щоб побачене відповідало почутому.

 

Звичайно ж ви знаєте принцип функціонування слайд-шоу. Інстаграм то у всіх є. Як альтернатива – для оформлення презентацій можна використовувати програму Microsoft Office Power Point. І не забудьте узгодити свій роздатковий матеріал з науковим керівником, перш ніж впевнено заявляти про готовність до захисту.

Важливо! Останній слайд презентації має бути присвячений аудиторії – подякуйте за увагу.

 

Хлопчики та дівчатка, а також їх батьки – звертайтеся в компанію «Диплом Центр» і ви забудете думати про проблеми підготовки та оформлення роздаткового матеріалу. До слова сказати, у наших авторів можна і навіть потрібно замовляти дипломні роботи.  Результат перевершить очікування!

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ