Як написати курсову роботу самостійно?

kursovaya-kak-napisat

Кращий спосіб одночасно перевірити знання студента і закріпити ці самі знання – курсова робота. Вона – героїня анекдотів і міфів, кошмар студента і його порятунок, паличка-виручалочка і справжній квест на виживання в одній особі. Хіба є в світі хоч одна молодіжна компанія, в якій не прозвучала фраза: ось пам’ятаю, я готував курсач …

 

Що таке курсова робота? Трохи про поняття

Курсова робота або курсової проект – це форма перевірки рівня освоєння матеріалу і різновид дослідницької діяльності. Це студентська праця обсягом приблизно 20 сторінок на певну тему. Чим старше курс навчання, тим складніше завдання. У магістрів такі роботи вже називаються науково-дослідними статтями, але суть в принципі та ж.

Практика показує, що немає такої дисципліни, по якій можна задавати курсач. Так, погодьтеся, з інформатики або фізкультури письмові теоретичні завдання виглядають дивно, але такий формат врятував не одного студента від повного провалу. Праця і старанності винагороджуються. Якщо відверто, логіки в таких рішеннях деяких викладачів мало. Але треба, так треба.

Курсова повинна бути:

 • Унікальною. Який відсоток унікальності повинен бути в курсовій? 65-70% достатньо. Якщо вже дуже складний технічний профіль, планку часто знижують до 55%.
 • Грамотною. Тут без обговорень. Як мінімум, роботу потрібно перечитати після написання.
 • Правильно оформленою. ДСТУ, методичні рекомендації та приклади більш досвідчених товаришів вам на допомогу.
 • Цікавою. Тут вже як доведеться. Але спробуйте провити креативність і не переробляти мільйонний раз перший-ліпший варіант з інтернету. Як то кажуть, у світі ще багато неймовірного…

А ще курсова робота повинна бути по темі. Тобто назва і зміст збігаються. Адже шанси, хоч і невеликі, що робота буде прочитана повністю, є. Викриття в обмані стане сумнівною перспективою. Де брати ці самі теми? На кафедрі, в методичці, безпосередньо запитати у викладача. Або, якщо дали право вибору, підглянути, що в тренді в вашому вузі і вибрати варіант, за яким є література.

 

Вимоги до структури та змісту курсової роботи

Перше, що потрібно сказати – вимоги є. І цей текст не має нічого спільного зі звичними всім постами в Інстаграм або бесідами в Клабхаус. Зміст безпосередньо залежить від теми, але це завжди наукова (хоч і лайт версія) робота, заснована на теорії і вже доведених фактах. Які б світлі думки у вашій голові не народжувалися, літературу опрацьовувати доведеться.

У курсової роботи є своя обов’язкова структура. Ви напевно вже зрозуміли, що вона універсальна для багатьох студентських робіт. Але повторення не зашкодить:

 • титульна сторінка з вихідними даними про студента, ВНЗ і тему;
 • план-зміст;
 • перелік використовуваних в тексті абревіатур (немає – ну й добре);
 • вступ;
 • основні розділи та підрозділи (2-3 достатньо);
 • висновок;
 • список використаної літератури;
 • додатки (теж необов’язкові, але зайвими не будуть).

 

Теорія стара, як світ. Тому у вступі традиційно пишеться актуальність теми, мета і завдання, використані методи (наприклад, порівняння, аналіз тощо), завдання та цілі. Кожній задачі присвячується окремий розділ та підрозділ. Отже, їх число пропорційне один одному.

Розділи – це глибоко досліджена і проаналізована теорія. Ну як глибоко, хоча б не з одного джерела. Ступінь серйозності залежить від курсу, предмету, примх викладача і навіть вашої відповідальності.

Висновок містить підсумки і рекомендації. Є у вступі завдання – по ньому і формулюйте підсумок. І так поки все пункти не будуть розкриті. Можна прямо брати вступ і «відповідати» на кожен абзац. Завершальним акордом стає перелік літератури. З його оформленням доведеться повозитися, оскільки правила і пунктуація «підривають мозок». А джерел в роботі повинно бути мінімум 20.

 

Кожна згадка в роботі джерела або автора має оформлятися посиланням. І кожне таке джерело вказується в бібліографічному списку. Не можна в перелік літератури вписувати авторів і праці, які не використано в розділах курсової роботи

 

Етапи та особливості написання курсової роботи

Весь процес підготовки курсової зводиться до трьох етапів:

 • опрацювати літературу;
 • написати «тіло» курсової роботи;
 • оформити матеріал по стандартам.

Так-так, саме ці етапи, а не звична багатьом схема «знайшов в інтернеті – скопіював – зробив копіпаст». Цей варіант з появою Антіплагіат.ВУЗ вже давно не варіант. Навіть не пробуйте.

А тепер поради. Використовуйте тільки перевірені джерела. Статті в соціальних мережах або блогерські фантазії не підходять. Застарілий матеріал, яким користувалися ще батьки – теж (за рідкісним винятком). Офіційна наукова література останніх трьох років – так.

Де її шукати? У бібліотеці. У базі даних міжнародних публікацій і в фахових наукових журналах. Це відмінний варіант знайти щось новеньке зі свіжих наукових статей. Ще потрібно активно користуватися електронними ресурсами, але перевіреними і офіційними. Допоможуть захищені дисертації і нормативні акти по темі.

Як оформляти курсову роботу? Строго за методичними рекомендаціями. Для списку літератури в допомогу ДСТУ 8305 і стандартні правила по науковим роботам. Не соромтеся і запитайте у викладача, як написати курсову або її окрему частину. Але не зловживайте увагою. Старанність оцінять, настирливість – ні.

 

Хорошу курсову роботу сміливо можна назвати міні-версією дипломної роботи. Тому думайте на перспективу і, якщо їсть така можливість, вибирайте тему з розрахунком на майбутнє – потім заощадите час і зусилля, адже кістяк випускної кваліфікаційної роботи вже буде

 

Звичайно ж, ритм освітньої програми такий, що навіть найвідповідальніші не завжди встигають «підібрати» хвости перед сесіями. Наша компанія пропонує підготувати курсові роботи на замовлення на будь-які профільні теми. Розумні терміни та висока якість – це мала частина всіх переваг. «Диплом Центр» – раді новим знайомствам!

Залиште коментар до статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

six + 3 =

Right Menu Icon