Об’єкт і Предмет Диплома

31
Время чтения: 3 минуты

 

Об’єкт і предмет співвідносяться в дипломній роботі як загальне і приватне. Нерозуміння поняття і значення кожного з них призводить до грубих помилок. Викладачі резонно говорять, що не бачать сенсу читати диплом, якщо автор заплутався вже на самому початку. Як не допустити такого сценарію? Давайте розбиратися.

 

Що таке об’єкт диплому?

 

Об’єкт дипломної роботи – це все те, на що спрямоване дослідження, на чому зосереджена наукова та пізнавальна думка. «Все» – надто розмите поняття, тому давайте уточнимо:

 • люди – певні особи, соціальні групи, фахівці певної області, народи;
 • явища і процеси – природні, техногенні, штучно створені, прогнозовані, надзвичайні та інші;
 • тенденції, закономірності, теорії, сфери знань, навчання;
 • закони економіки, фінансові аспекти, інноваційні матеріали;
 • виробничі потужності, програмне забезпечення, діяльність компаній, підприємств, структур;
 • правова регламентація, застосування права.

 

Охоплення дуже велике. Фактично може бути порушений будь-який аспект, якщо він виявлений автором і потребує вирішення, удосконалення або аналітики. Об’єкт – це рамка у картини. Їм позначаються межі, охоплення, територія. Словами агрономів це називається ділянка для оранки. У нашому випадку агрономів виступає сам студент.

 

Об’єкт і предмет завжди вказуються другими у вступі, після актуальності. Ця послідовність принципово важлива.

 

Що таке предмет диплому?

 

Об’єкти багатогранні. Однією з таких граней є предмет. Тобто в дипломі досліджується не весь об’єкт, а лише його певна межа. На прикладі все того ж поля об’єктом можуть виступати сільськогосподарські землі, предметом – підтримання стану ґрунтів в Іванівському районі.

 

Тобто, предмет завжди:

 • конкретніший;
 • деталізований;
 • вузький;
 • лаконічний;
 • безпосередньо випливає з об’єкта.

 

Для наочності наведемо приклади, що може бути об’єктом, а що прикладом. Отже:

Об’єкт

Предмет

Процес організації юридичного супроводу в середньому бізнесіЮридичний супровід ТОВ «Спец. Ефекти»

 

Концепція кадрової політики на виробництвіНапрямки кадрової політики ТОВ «Спец. Ефекти» у сфері формування кадрового резерву
Система профілактики злочинності серед підлітківДослідно-пошукова робота по профілактиці злочинності серед неповнолітніх учнів 8 класу середньої профільної школи № 2 міста Луцька
Діти у віці від 10 до 13 роківВзаємини між братами і сестрами підліткового віку 10-13 років.

 

 

Об’єкт без предмета може існувати сам по собі, але предмет без об’єкту – ні. Отже, змінюючи об’єкт дипломної роботи, важливо автоматично змінити предмет.

 

Типові помилки в дипломній роботі

 

При написанні дипломної роботи є стандартний набір помилок. Заміна поняття предмета і об’єкта – одна з найпоширеніших проблем. Плутанина виникає через нерозуміння теми, а також при підготовці дослідження наспіх. Як правило, така помилка не прощається. Доробка гарантована, і це ще не найстрашніший сценарій.

 

Інші помилки:

 1. Розмитість формулювань, відсутність конкретики. Це актуально і для предмета, і для об’єкта. Наприклад, система – це система, а не сукупність чогось там на три аркуші довжиною. Якщо розглядається фінансовий потенціал конкретної компанії, не можна писати про примарні і сумнівні перспективи тощо. Більше конкретики, менше води.

 

 1. Захоплення інших тем і напрямків, і переважання цієї частки у спільному дослідженні. Наприклад, криміналістика, так чи інакше, пов’язана з психологією, соціологією. Але якщо тема відноситься саме до такого напрямку, не можна акцентувати увагу тільки на психологічні аспекти.

 

 1. Безграмотність. Граматичні помилки виглядають жахливо, навіть якщо має місце банальна помилка. Слід уникати таких сценаріїв, і найпростіший спосіб – перечитати надруковане.

 

 1. Невідповідність основній роботі. Мова йде і про формулювання, і про зміст. Якщо заявлений такий-то предмет і об’єкт, отже, саме він повинен досліджуватися і саме по ньому формулюються висновки. Інакше наявні не стикування. А це прямий шлях на доопрацювання і провалу захисту.

 

 1. Нереальність. Безумовно, є безліч перспективних і цікавих напрямів дослідження. Але якщо вони на сьогоднішній день не мають фундаменту реальності або дійсності, ідея провальна. Ми ж наукове дослідження (хоч і міні) пишемо, а не історію фантаста. Це ж правило стосується достовірності. Викриття у брехні стане плямою репутації.

 

 

Від об’єкта і предмета безпосередньо залежать цілі і завдання. Це як ланцюжок, у якій випала ланка руйнує всю систему.

 

Об’єкт і предмет – ті питання, які вимотують на першому етапі підготовки. Це складно. Однак, коли за вашу дипломну роботу беруться фахівці компанії «Диплом-Центр» проблеми самоусуваються.

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ