Курсова, дипломна, магістерська – в чому відмінності?

9
Время чтения: 3 минуты

Все велике починається з малого. Замислювалися над цим? Я – так. І такі думки допомогли «зростити» курсову роботу в дисертацію. Я щасливчик і не заперечую цього, тому що завжди знала, чого хочу. Не всі курсові роботи корисні і потрібні, а дипломи, будемо відверті, часто нагадують нудні аматорські твори.

 

Можливо (і це нормально) ви не бажаєте пов’язувати своє життя з наукою і просто хочете отримати диплом. Але є золоте правило для будь-якої сфери, і звучить воно так: якщо взявся – роби по максимуму або доручи тому, хто може це зробити. Автори компанії «Диплом-Центр» кращим чином підготують будь-які студентські роботи на замовлення. А тепер давайте розберемося з поняттями.

 

Навіщо потрібна курсова робота?

 

Наша система освіти побудована таким чином, що неможливо отримати статус магістра або спеціаліста, минаючи написання курсових робіт. Це ази граніту науки. І хоча зараз молоде покоління обурюється про доцільність цього формату (до слова сказати – небезпідставно), друкувати заповітні 30-40 аркушів доводиться. Та ще й практично з усіх предметів.

 

Дивіться на це з іншого боку – зручно же. Так, витрачається час, але це старий, добрий і перевірений метод закрити всі «косяки». До того ж пишуться курсові вдома, а, як кажуть, ким саме – історія замовчує. Тут вже від вас залежить, витрачати час або звернутися за допомогою. Повірте досвіду бувалого – всі ці опуси з інформатики та фізкультури (так-так, у моїй практиці було і таке) будуть згадуватися як анекдот.

 

Що таке дипломна робота?

 

Диплом. Як багато в цьому слові. Це мрія і мета кожного, хто сидить в лекційній аудиторії або на семінарі (ну або батьків, які змушують туди ходити). Однак заповітній скоринці передує випускна кваліфікаційна робота. Ми з вами і наші управлінці у сфері освіти під дипломом передбачають:

  • бакалаврську дипломну роботу;
  • дипломну роботу спеціаліста.

 

З бакалавратом все зрозуміло, це перша ступінь вищої освіти. Така собі проміжна ланка, після якого або працювати, або продовжувати вчитися. У будь-якому випадку диплом бакалавра – вже хороший старт професійного навчання.

 

Дипломна робота, умовно кажучи, другого рівня необхідна для отримання статусу спеціаліста. Це наступна друга (або часто завершальна) ступінь вищої освіти. Фахівці – чисто наше слов’янське придбання. У Німеччині та Канаді, Америці чи Франції такої ланки в градації немає. Там відразу перескакують на магістра.

 

Цікаво! Термін «бакалавр» латинського походження і означає – увінчаний лавром.

 

Ми також активно впроваджуємо цю дворівневу форму, от тільки, як завжди, ясність відсутня. В наших реаліях незрозуміло, спеціаліст – це ближче до магістра або бакалавра? І чому в одних ВУЗах є бакалаври і спеціалісти, і магістри, а в інших фахівці випадають? Загалом, ваша справа – вчитися. А ясність прийде на практиці.

 

А поки що треба знати наступне. Дипломна робота спеціаліста складніше бакалаврської. У першому випадку потрібно вивчити близько сотні джерел (ну як вивчити, вказати, а там вже як вийде).

 

Майбутнім бакалаврам можна морочитися менше і за обсягом, і за кількістю. 40 джерел достатньо. Те ж саме стосується кількості сторінок, методики, авторського підходу. Іншими словами, бакалаврська робота – це дещо спрощена варіація дипломної роботи.

 

Слово “диплом” з латинської перекладається як записка, лист. Може саме тому в багатьох інших системах освіти дипломами просто нагороджують за заслуги у навчанні, але не використовують як підтвердження освіти.

 

Що дає магістерська робота?

 

Цей рівень вже складніше і цікавіше. Магістерську роботу прямо й сміливо можна назвати серйозною науково-дослідною працею. Тут все переконливо: і обсяг – до 150 сторінок, і кількість джерел – одна, дві або навіть три сотні, і багатосторонність новизни – теоретичні, практичні, методологічні аспекти.

 

Магістерська робота вимагає ретельної підготовки до захисту. У ній є гіпотеза, яка доводиться або спростовується, чітка мета і завдання, яким відводиться по одному розділу на кожну, а ще висновки – не болтологія, а саме корисні, або практично значущі теоретичні висновки. І все це виключно з авторської позиції.

 

Цікаво! У деяких країнах магістр позначає вчений ступінь. З латинської мови цей термін перекладається – вчитель, наставник.

 

З висоти свого досвіду скажу: складність визначається вашим ставленням. Можна розглядати таку роботу як поліпшену версію диплома або як міні варіант дисертації. А можна просто написати роботу для статусу магістра і йти працювати за спеціальністю, або не за фахом, або не працювати. Варіанти є, самі розумієте.

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ