ТОП 10 помилок при написанні вступу дипломної роботи

8
Время чтения: 3 минуты

Вступ – та частина дипломної роботи, яка читається завжди. Навіть якщо на захисті проявляють лояльність, вступний фрагмент дає загальне уявлення про наукову працю. Тому важливо не допускати помилок і уважно поставитися до цього фрагменту.

 

Помилка 1. Вступ не пов’язаний з основною частиною диплому. Як не дивно, це дуже поширена помилка. Важливо пам’ятати, що всі структурні елементи повинні становити одне ціле. Це так званий єдиний авторський почерк, логічна ув’язка, завершений твір. Не можна брати незв’язні фрагменти і намагатися видати їх за повноцінну працю.

 

Помилка 2. Порушена структура. Є вимоги ВАК, методичні рекомендації, які чітко вказують, що і в якій послідовності потрібно відобразити. Вступ – не місце для креативу. Слід дотримуватися напрацьованої схеми і не робити помилок на рівному місці.

 

Це ж саме стосується обсягу. Введення не повинно бути занадто довгим, і одночасно не може поміщатися на одній сторінці. Оптимально – 3 аркуші. Допускається діапазон від 2 до 5 аркушів, якщо на це є об’єктивні причини. Пам’ятайте, вступ пишеться за шаблоном.

 

Помилка 3. Порушена послідовність написання. Кожен, хто хоч раз уже підготовляв диплом або навіть просто серйозну курсову, знає золоте правило. Вступ пишеться після того, як підготовлена основна частина. Тільки так перший елемент структури стане відображенням розділів.

 

Помилка 4. Недостатнє опрацювання джерел. Не всі дипломні роботи передбачають детальне вивчення великої кількості матеріалу. Але якщо вибрати, наприклад, історичну тему, тут вже варто викластися по максимуму. Інакше матеріал може відправлятися на доопрацювання незліченну кількість разів, поки не буде досягнута та сама глибина і вдумливий аналіз.

 

Помилка 5. Порушені вимоги щодо плагіату. Не можна просто взяти і переписати вступ з іншої вдалої роботи. Також не можна робити поверхневий рерайт і видавати напрацювання за свої власні.

 

Так як же вчинити? Ідеальний варіант – писати з голови. Але ми то розуміємо, що це не завжди можливо. Якщо вже орієнтуватися, та на зразкові дисертації. І не списувати, не переробляти, а орієнтуватися на концепцію, стиль, ідеї. Іншими словами – рівнятися на кращих, але робити по-своєму.

 

Помилка 6. Відображені не всі елементи. У вступі повинна бути прописана гіпотеза, мета, завдання, проблематика, об’єкт, предмет, актуальність. Не можна забути, опустити, пропустити який-небудь момент. Однак якщо основна частина диплому написана грамотно, виправити такі помилки не складе праці.

 

У цьому контексті варто сказати про методичні рекомендації. Їх не можна ігнорувати, навіть якщо ви, як автор, не у всьому згодні з позицією кафедри.

 

Наприклад, такі вказівки можуть зобов’язувати основну увагу приділяти практичній частині, а аналіз літератури попередників вказувати побіжно. Або навпаки, робити акцент на джерела, а не на висуненні гіпотези. Як говориться, скільки кафедр, стільки й думок.

 

Помилка 7. Замінені місцями об’єкт і предмет. Для студентів ця помилка дуже актуальна. Підміна понять зустрічається досить часто, і причина цього – нерозуміння різниці. Потрібно запам’ятати: об’єкт – це те спільне, що досліджується, а предмет – частина цього загального, якій ви присвячуєте свою роботу.

 

Помилка 8. Однаковість цілей і завдань. У повсякденному житті ці поняття часто сприймаються як рівнозначні. А ось і ні. У контексті мети дипломної роботи – це ті наслідки, яких ми хочемо досягти, а завдання – дії, які ми застосовуємо для досягнення своїх цілей. Нічого складного, просто цю аксіому треба запам’ятати.

 

Помилка 9. Відсутність обґрунтування актуальності або неповне розкриття значущості теми дослідження. Авторові потрібно довести, що все, що робиться – в ім’я науки і практики, а не просто описана перша-ліпша тема.

 

Вважається помилкою, якщо перевіряючий не знайшов для себе відповіді на такі питання: чому саме ця тема, наскільки вона опрацьована, у чому значимість і важливість питання, що дасть дослідження, як гостро стоїть питання в соціумі.

 

Помилка 10. Неграмотний, плутаний текст. І таке трапляється. Як правило, вступ пишеться в самому кінці, коли все робиться нальоту і сил вже не вистачає. Це та ситуація, коли поспіх ні до чого доброго не приводить.

 

Ще нікого не прикрашали граматичні помилки, велика кількість неточностей в пунктуації, незв’язні закінчення і інші огріхи, які перекривають навіть найкращий зміст. Те ж саме стосується неточності фактичних даних і смислових помилок.

 

Ми перерахували 10 основних, але не єдиних промахів. Таким чином, якщо виключити ці помилки, вступ вашої дипломної роботи буде наближений до досконалості. А це вже серйозна заявка на успішний захист.

Залиште відгук

Ваш e-mail не буде опублікований

ОФОРМИТЬ ЗАЯВКУ